top of page

so 01. 4.

|

Tanečná sála Gruppo Caliente

Workshop: Tassel Twirling s Diamond Fairy

Dátum: Sobota 1. apríl Čas: 14:00 - 15:30 Cena:25€

Prihlasovanie je ukončené
Ostatné udalosti:

Čas a miesto

01. 4. 2023, 14:00 – 15:30

Tanečná sála Gruppo Caliente, Bardejovská 1, 831 02 Bratislava-Nové Mesto, Slovakia

O podujatí

Tassels a pasties (alebo hovorovo ceckolepky :)) sú ozdôbky na bradavkách, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou burlesque kostýmov. Keďže na burlesque predstaveniach nie je povolená úplná nahota, tanečnice sa môžu odhaľovať iba do bodu, kedy ostanú ’’oblečené’’ v nohavičkách a pasties. A keď na pasties pridáte strapce (tassels), môžete ešte záver vystúpenia preniesť na úplný vrchol, vďaka Tassel Twirlingu. Doslovný preklad znie ’'točenie strapcami’’ a znamená presne to, čo si myslíte ;)

Tento workshop príde odučiť samotná Queen of the Firetassels, Diamond Fairy, jedna z popredných predstaviteliek neo-burlesque na Slovensku, známa pre svoje groteskné a nekompromisne výrazné grimasy. Diamond sa v tejto ’’disciplíne’’ tak našla, že sa rozhodla svoje znalosti posunúť na ešte vyšší level a to s horiacimi strapcami. S fire tassel twirling prišla ešte v 60. rokoch jedna z najväčších burlesque legiend, Satan’s angel, ktorá neskôr tento trik naučila iba pár ďalších performeriek. Neveríte? Pozrite si dokumentárny film s názvom Satan's Angel: Queen of the Fire Tassels.

Na tomto workshope sa naučíte pohyby, ktoré vám pomôžu rozpohybovať vaše ozdôbky na bradavkách a ako tieto pohyby využiť v choreografii. 

1. LEPENIE NA TELO: Ak si plánujete pasties lepiť na telo, na hodine dostanete špeciálne lepidlo, ktoré je určené na lepenie na telo (bežne sa používa na lepenie fúzov a parochní v divadle). POZOR! Nepoužívajte pred tým telový krém, lepidlo nebude držať a pasties vám budú padať.  

2. LEPENIE NA PODPRSENKU: Ak ste skôr hanblivé divy, môžete si svoje tassels nalepiť na podprsenku.

Doneste si teda takú, ktorá má hladký povrch (na čipkovaných to nedrží) a tiež obojstrannú pásku na telo, ktorá sa dá kúpiť v obchodoch so spodným prádlom.

Pasties máte v cene workshopu a dostanete ich na hodine.

Kedy: Sobota 1. apríl o 14:00 - 15:30h

Cena: 25€

PS: Nebojte sa, na tomto workshope nebudeme pracovať s horiacimi strapcami ;)

Zdieľajte toto podujatie

bottom of page